Bateria Pendix

Pełne ładowanie z baterią Pendix ePower

Z nowym silnikiem Pendix eDrive doświadczysz zupełnie nowych wrażeń i dużo radości z jazdy. Pendix eDrive jest dostępny z dwoma wariantami baterii – ePower300 i ePower500. Ładowanie jest bardzo łatwe. Baterię ePower po prostu umieszcza się na dołączonej stacji ładującej, a Pendix eDrive jest gotowy do ponownego użycia w bardzo krótkim czasie.

4

Kolory rozróżniają poziom naładowania baterii.

Naprzód z pełną mocą!

Przekonasz się szybko, że silnik Pendix montowany na osi suportu to zupełnie nowe rozwiązanie i doświadczenie. Możesz w ten sposób zamienić swój rower w e-bike. Będziesz chciał używać go jak najczęściej, dlatego wyposażyliśmy go w solidną i długowieczną baterię.

Każdy kolor coś oznacza

Wybór mocy - trzy w jednym

eko

W trybie „ECO” czujesz się tak, jakbyś jeździł na rowerze bez silnika. Silnik wspomaga pedałowanie tylko w minimalnym stopniu. Wynikiem tego jest nowe i przyjemne uczucie lekkiej jazdy.

Przykłady użycia: Długie, płaskie odcinki, amatorskie wycieczki, trening fizyczny dla amatorów.

Zalety: Daleki zasięg, naturalne wrażenia z jazdy na rowerze. Twój wysiłek fizyczny staje się zauważalny dopiero po długiej jeździe.

Poziom wsparcia: 75 % 

smart

Nazwaliśmy ten tryb „SMART” nie bez powodu. Jest to najlepszy tryb do zwykłych, codziennych aktywności rowerowych.

Znaczące wsparcie i przyspieszenie to jak posiadanie dobrego wiatru w plecy.

Przykłady użycia: jazda na rowerze w mieście, niewielkie nachylenia,  niestabilne podłoże (bez twardej nawierzchni, asfaltu lub betonu).

Zalety: Wysoka moc, mały wysiłek fizyczny.

Poziom wsparcia: 150 % 

sport

Tryb „Sport” doda Ci skrzydeł. Dzięki pracy silnika w tym trybie gwarantujemy, że dotrzesz do końca swojej podróży o czasie – niezależnie od Twoich ambicji.

Przykłady użycia: Wzgórza, góry, strome wzniesienia, luźna lub nieregularna powierzchnia, przystosowany do jazdy na dużym wietrze. 

Zalety: Wysoka moc, mały wysiłek fizyczny.

Poziom wsparcia: 200 % 

Zasięg w skrócie

Zasięg zależy od wielu czynników. Na niektóre z nich można aktywnie wpływać, na inne nie. Planując trasę należy zawsze brać pod uwagę wszystkie warunki, aby w końcu się nie zawieść. Jednak dzięki silnikowi Pendix eDrive nie musisz obawiać się wyczerpania baterii, ponieważ przy wyłączonym wsparciu prawie nie odczuwasz opór pedałowania.  Oznacza to, że możesz kontynuować jazdę rowerem do celu nawet podczas dłuższej wycieczki.

W tabeli znajdziesz parametry zasięgu jazdy naszych dwóch baterii e-Power. Uwzględniono różne warunki:

Informacje w sekcji „utrudnione” (hindered): Uwzględniane są zarówno czynniki, na które mamy wpływ, jak i czynniki, na które nie mamy wpływu.

Informacje w rubryce „korzystne” (favorable): brane są pod uwagę czynniki, na które nie mamy wpływu.

Informacje pod „idealny” (ideal): Wszystkie czynniki są idealne.

Poniżej przedstawiamy kilka czynników, które zmienią Twój zasięg. Na jedne możesz mieć wpływ, na inne nie i powinieneś wziąć pod uwagę długość swojej wycieczki:

Masz wpływ:

  • Czynniki jazdy, takie jak rytm, osiągi osobiste, dynamika jazdy (zachowanie podczas hamowania/przyspieszania), pozycja siedząca, średnia prędkość
  • Wpływy roweru, takie jak ciśnienie powietrza, toczenie bez oporów, sprawny system zmiany biegów, poziom wsparcia motorycznego

Nie można na nie wpływać:

  • Wpływy środowiska, takie jak wiatr, temperatura
  • Wpływy na trasę, takie jak podłoże, ukształtowanie terenu, częstotliwość startów
  • Wpływy na rower, takie jak szerokość opony, profil opony, waga, starzenie się akumulatora

Dzięki aplikacji Pendix.bike PRO możesz bardzo dokładnie odczytać pozostały zasięg. Jest to oparte na Twoich ostatnich podróżach i Twoim stylu jazdy. Daje to bardzo dokładne wskazanie, jak daleko możesz pojechać z naładowaną baterią.